• Otero

Programamos e producimos a Romaría de Santa Margarida (A Coruña)


Do 20 ao 26 de Agosto, programamos e producimos a Romaría de Santa Margarida do Concello da Coruña, unha semana chea de actividades en torno á música e o baile tradicional. PROGRAMA:

> do luns 20 ao domingo 26 @ comercios da cidade

exposición de traxes tradicionais a cargo da asociación Sete Espadelas

> mércores 22 ás 19h30 @ SRDC Tempo Novo (Elviña)

presentación do libro “Mulleres de Gargamala”, por Xulia Feixóo e Guillerme Ignacio

+ actuación das veciñas de Gargamala e foliada aberta

> xoves 23 ás 20h00 @ A Pescaría - Orillamar

Singladura Tabernaria (cantos de taberna)

> venres 24 de 17h00 a 21h00 @ Praza de Pontevedra

carpa “O traxe vai á rúa”, dinamizada polo grupo Brincadeira (Compostela): * roupeiro con traxes para vestirse * photocall * proxeccións * obradoiro de colares * obradoiro de botóns de fío

> venres 24 ás 19h00 @ comercios da cidade

roteiro pola exposición de traxes (saída da carpa da Praza de Pontevedra)

> sábado 25 @ PRAZA DE VIGO / BAILE

11h00 | obradoiro : Deconstruíndo puntos para crear outros tantos, impartido por Carme Campo e Chus Caramés

12h20 | actuación de Donaire

12h45 | obradoiro: A regueifa como baile de voda, impartido por Montse Rivera

17h00 | actuación de Aturuxo

17h25 | obradoiro de maneo, impartido por Pablo Díaz

> sábado 25 @ PRAZA DE GALICIA / MÚSICA

11h50 | actuación de Donaire

12h15 | obradoiro de treboada do Baixo Minho, impartido por Oli Xiráldez (dous pases de 35’)

16h15 | obradoiro: O pandeiro nas Cortellas, impartido por Xulia Feixóo

17h30 |actuación de Aturuxo

17h50 | obradoiro de ritmos de panaderas, impartido polas Tanxugueiras

> sábado 25 @ PRAZA DE LUGO / MIÚDA

de 12h a 14h | obradoiro de brinquedos sonoros Miudiño

de 12h a 14h | obradoiro de "tradiquiñas" (mariquitas con traxes tradicionais)

16h30 | obradoiro de danza de paus, impartido por Marta Otero

17h20 | intervención de Dúbidadúo Trío

17h40 | obradoiro de danza de fitas, impartido por Marta Otero > sábado 25 @ ANFITEATRO DO PARQUE DE SANTA MARGARIDA 20h00 | DÚBIDADÚO TRÍO BAND

21h15 | OS MELIDAOS

22h30 | XABIER DÍAZ E ADUFEIRAS DE SALITRE 00h00 | TANXUGUEIRAS > domingo 26 @ PARQUE DE SANTA MARGARIDA 12h00 | Banda Municipal de Música

13h30 | Xacarandaina

de 16h a 19h | Xogando Miudiño: espazo de xogo libre con brinquedos tradicionais

17h30 | música tradicional e baile guiado

20h00 | SAMARÚAS 21h30 | ORQUESTRA FOLC SONDESEU + convidados (Xuacu Amieva, Vanesa Muela e Luís Peixoto)



8 views
Luneda Producións | 646 165 044
 info@luneda.gal | luneda.gal